درباره‌ی ما

درباره ما و علت ایجاد بهداشت روان

حدود یک سال پیش تصمیم گرفتم بر اساس رشته‌ی تحصیلی‌ام روانشناسی و مطالعات آزادم در حوزه‌ی فلسفه و دیگر علوم انسانی، صفحه‌ای با موضوعات کنجکاوی‌برانگیز روانشناسی، فلسفه و علوم اجتماعی راه‌اندازی کنم..
همه‌ی ما می‌دانیم دنبال کردن شبکه‌های اجتماعی و صفحات اینستاگرام به کسی طرز تفکر را آموزش نمی‌دهد و با خواندن چند گزین‌گویه کسی باسواد نمی‌شود. ازاین‌رو، سعی بر آن بود بیشتر از اینکه در این صفحه اطلاعات در اختیار مخاطب قرار گیرد، در ذهنش سؤال ایجاد شود و او برای حل مسائل ایجادشده به مطالعه‌ی بیشتر راغب شود؛ امری که ضعف آن به‌شدت در جامعه‌ی ما حس می‌شود.

در کمال تعجب، بعد از گذشت مدتی، با توجه به واکنش‌های مثبت مخاطبان و پیغام‌های خصوصی آنان دریافتیم که استقبال نسبتاً خوبی از این صفحه شده است. بنابراین تصمیم گرفتیم که با عوض کردن پِلَتفُرم و امکان ارسال مطالب بیشتر، این ارتباط را گسترش دهیم و سایتی با عنوان ” مجله اینترنتی تخصصی بهداشت روان” راه‌اندازی کنیم.

اهداف و انگیزه‌ها

انگیزه‌ی کلی ما از راه‌اندازی این وب‌سایت بالا بردن سطح آگاهی و ایجاد علاقه به مطالعه‌ی بیشتر در افراد جامعه است. به‌طور دقیق‌تر، مجله‌ی بهداشت روان این اهداف را دنبال می‌کند: ۱٫ ارتقای سطح سلامت روان افراد در جامعه ۲٫ آشنایی مخاطبان با انواع اختلالات و آسیب‌های روان‌شناختی. ۳٫ ارائه‌ی اطلاعات و مفاهیم روانشناسی متنوع به افراد علاقه‌مند به این رشته ۴٫ آشنایی مخاطبان با متفکرین بزرگ در حوزه‌های علوم اجتماعی. ۵٫ ترویج و تقویت مطالعه‌ی علوم انسانی در جامعه.

مقاله‌های این مجله‌ی اینترنتی، از کتب معتبر روانشناسی، فلسفه و علوم اجتماعی و مقالات ارزشمند سایت‌های معتبر خارجی و داخلی گردآوری می‌شود و منابع به‌صورت دقیق و صحیح ذکر خواهد شد.

علاوه بر مطالب مفصل وب‌سایت، سعی می‌شود که مقالات دشوارتر و تخصصی‌تر به نکته‌های ریز تبدیل شود و در شبکه‌های اجتماعی متصل به این وب‌سایت، بررسی و آموزش داده شود.

امید است که “مجله‌ی اینترنتی تخصصی بهداشت روان” گامی مؤثر در حوزه‌ی ترویج و شناخت علوم انسانی باشد و رضایت مخاطبان را فراهم کند.

دکتر بهروز هاشمی

برای عضویت در صفحه‌ی اینستاگرام ما کلیک کنید…